| Навъи намоиш | IPS-TFT-LCD |
| Номи бренд | ВИЖЕВИЗИОН |
| Андоза | 3.95 дюйм |
| Пикселҳо | Нуқтаҳои 480×480 |
| Самти тамошо | IPS/Рохӣ |
| Минтақаи фаъол (AA) | 36.72×48.96 мм |
| Андозаи панел | 40.44×57×2 мм |
| Тартиби ранг | Рахи амудии RGB |
| Ранг | 262 ҳазор |
| Равшанӣ | 350 (ҳадди ақал)cd/м² |
| Интерфейс | SPI / MCU/RGB |
| Рақами PIN | 15 |
| IC-и ронанда | ST7701S |
| Навъи рӯшноӣ | 8 LED-и CHIP-WHITE |
| Шиддат | 2.5~3.3 В |
| Вазн | 1.2 г |
| Ҳарорати амалиётӣ | -20 ~ +70 °C |
| Ҳарорати нигоҳдорӣ | -30 ~ +80°C |
TFT040B039 як модули чоркунҷаи IPS TFT-LCD бо андозаи 3.95 дюйм буда, аз 480 x 480 пиксел иборат аст.
Модул интерфейси RGB-ро дастгирӣ мекунад ва панели IPS-ро истифода мебарад, ки чап: 80/рост: 80/боло: 80/поён: 80 дараҷа (арзиши маъмулӣ) кунҷи тамошои васеъ, контраст 1000:1 (арзиши маъмулӣ), равшанӣ 350 cd/m² (арзиши маъмулӣ), панели шишагии дурахшон, таносуби паҳлӯ 1:1.
Модули TFT040B039 бо микросхемаи контроллери ST7701S дарунсохт аст ва диапазони шиддати манбаи барқи интерфейс 2.5V ~ 3.3V бо арзиши маъмулии 2.8V мебошад.
Модели TFT040B039 дорои диапазони ҳарорати корӣ аз -20 ℃ то +70 ℃ мебошад; Диапазони ҳарорати нигоҳдорӣ -30 ℃ ~ +80 ℃ аст.
Он барои барномаҳо ба монанди асбобҳои тиббӣ, дастгоҳҳои дастӣ ва системаи назорати амният хеле мувофиқ аст.